Home

Bedankt vrijwilligers!

05/12/2018
Op 5 december is het Internationale dag van de vrijwilliger. De ideale gelegenheid om enkele vrijwilligers in de kijker te zetten die onze opvangcentra ondersteunen in de dagelijkse werking.

Elk jaar zijn zo’n 380 vrijwilligers actief in de opvangcentra van Fedasil. Sommige van hen helpen op wekelijkse basis, anderen komen een handje toesteken bij speciale evenementen en opendeurdagen. Al deze mensen dragen op hun manier een steentje bij aan de kwaliteitsvolle opvang van verzoekers om internationale bescherming en een aangenaam verblijf voor onze bewoners.

De taken die onze vrijwilligers uitvoeren in de centra zijn erg divers: ze helpen bij het huiswerk van de kinderen, ze organiseren animatie, geven taal- en computerlessen, begeleiden bewoners bij uitstappen of kampen, en bieden ondersteuning bij sportieve en culturele activiteiten. Soms bieden ze ook gewoon een luisterend oor.

Hieronder vindt u enkele mooie portretten van onze vrijwilligers:

  • Marieke, Amerikaanse vrijwilligster die muziek-& woordateliers organiseert in het Klein Kasteeltje
  • Celeste, een Portugese dame die Nederlandse les geeft in Arendonk en zelf weet hoe belangrijk taal is om zich ergens thuis te kunnen voelen
  • Maria, die op 80-jarige leeftijd nog steeds een naaiatelier organiseert in het opvangcentrum van Arendonk 
  • Daniel en Nicole, een geëngageerd koppel uit regio Broechem die heel wat tijd steken in het herstellen van fietsen en kleding in het opvangcentrum
  • Béatrice, vrijwilligster in Rixensart die de bibliotheek van het opvangcentrum openhoudt
  • Edith, die een aantal activiteiten organiseert in Pondrôme ter ontspanning van de bewoners
  • Maurizzio, gepensioneerde die de jongste bewoners helpt met hun huiswerk in het centrum van Florennes.

Ook bewoners doen vrijwilligerswerk

Vrijwilligerswerk is niet enkel weggelegd voor externen id een handje toesteken in de opvangcentra. Ook de bewoners van onze opvangcentra zijn steeds talrijker om zelf vrijwilligerswerk te doen in lokale verenigingen. Zo zijn er bijvoorbeeld:

  • Renaz, een Iraaks Koerdische bewoonster van het opvangcentrum van Kapellen die elke middag helpt in kleuterschool De Platanen
  • Daniël, een Congolese jongen die voetbaltrainingen geeft bij FC Broechem
  • Victor, Rostand en Richard, bewoners van het opvangcentrum van Florennes die regelmatig vrijwillig gaan helpen in ‘Resto du cœur’.

En u?

Hebt u zelf ook wat tijd vrij en lijkt het u wat om af en toe een handje toe te steken in een van onze opvangcentra? Aarzel niet en neem contact op met een centrum in uw regio. Meer info: www.fedasil.be/nl/opvangcentra/vrijwilligerswerk